Cilt Bakımı

Niz medikal

Cildimiz, vücudumuzun en büyük organıdır. Diğer tüm organları sararak dış etkenlere karşı korur.Vücudumuz için gerekli olan mineral,vitamin ve önemli elementler cilt altımızda depolanır ve organlarımız gerekli olduğunda buradan kullanırlar.

Bu şartlarda;önemli görevler üstlenen cildimizi korumak sağlık açısından büyük önem taşıyor. Güzellik açısından da bakarsak ister bayan olalım ister erkek mükemmel, ışıldayan bir cilt bizim en öz aksesuarımızdır. Hangi yaşta olursak olalım hepimiz sağlıklı, bakımlı ve güzel bir cilde sahip olmak isteriz. Cildimiz iç dünyamıza açılan bir penceredir ve hangi hızla yaşlandığımızın bir göstergesidir.

CİLDİMİZ NEDEN YAŞLANIR?

Cildimizin yaşlanması iki faktöre bağlıdır.
Genetik faktörlere bağlı dış yaşlanma: Bu yaşlanma anne ve babadan geçen genetik olarak programlanmıştır ve değiştirilemez. Çevresel faktörlere bağlı dış yaşlanma: Bu yaşlanmada en önemli etken güneş ışınlarıdır ( Foto yaşlanma).Eğer cildimizi koruyup ve bakımını yaptırmaz isek; Güneş ciltteki kollojeni bozar,lekelere ve cilt kanserine sebep olabilir.

Ayrıca; sigara, alkol, madde bağımlılığı, kötü beslenme, yanlış kozmetik ürün kullanımı, yetersiz uyku, hava kirliliği, mevsim değişmeleri, stres, hormonal bozukluklar cilt yaşlanmalarını hızlandıran faktörlerdendir.

Yaşlanma sürecinin %20'si iç faktörlere, %80'i dış faktörlere bağlıdır.


Niz medikalCİLT BAKIMI NEDEN GEREKLİ ?

Cildimiz gün boyu çevre koşullarının etkisi ile kirlenir. Egzoz dumanları, makyaj kalıntıları, cildin kendi salgıları, mikroorganizmalar cilt üzerinde birikir ve cildin normal işlevlerini yerine getirmesini engeller.

Cilt bakımı cildin temizlenerek ve uygun ürünlerle desteklenerek bu olumsuz faktörlerin etkilerini ortadan kaldırır. Cildi ölü hücrelerden arındırarak, yatıştırır. Koruyucu bir tabaka oluşturur. Cildin normal işlevlerini devam ettirmesini sağlar. Cildimizde bulunan üst derideki hücreler zamanla ölür ve dökülür, yerine en aşağıdan gelen genç hücreler geçer ve bu döngü ayda bir kez devam eder. Yaşlanmayla bu döngü yavaşlar. Eski hücreler yenilenemez ve atılamaz. Cilt daha pürüzlü, kaba ve nemsiz olur. Cildin ışıltılı ve parlak görünümü kaybolur. Bu tür durumlarla karşılaşmamak için cildimiz sorunlu olsun veya olmasın ayda bir kez cilt bakımı yaptırmamız, cilt sağlığı ve güzelliğimizi korumamız açısından gereklidir.

Cildimize düzenli bakım yaptırmamız ve bunu ev ürünleri ile desteklememiz geleceğe yönelik cildimize yaptığımız bir yatırımdır. Geçen yıllara karşı koymak, zamanı durdurmak çok zor. Fakat ilerlemiş yaşa rağmen, yaşıtlarınıza göre daha genç, sağlıklı, pırıl pırıl aydınlık bir cilde sahip olmak elinizde , yeter ki siz isteyin...

Danışanlarımızın yorumları

Lonay Güzellik ve Kişisel Bakım Olarak Tüm Danışanlarımızı Dinliyor, 5 Yıldızlı Ve Güler Yüzlü Hizmetimizle Sizlere Hizmet Veriyoruz.
0 Değerlendirme ile Ortalama 0,00 Puan

Henüz hiç değerlendirme yapılmamış

Bize Ulaşın

Hizmetlerimiz

İletişim

Bizi Takip edin

Lonay Güzellik ve Kişisel Bakım
© 2020 Fixed asmbly idea & application