Kirpik Lifting

9fa79d5aeb1c703aa188543673af41aef8773768.jpgKirpiklerinizin bir süre boyunca daha uzun ve hacimli görünmesini sağlayan bir uygulamadır. Doğal kirpiklerin köklerine uygulanan kirpik lifting, kirpik keratin bakımı olarak da bilinmektedir. Hijyenik ortamlarda yapılması gereken bu işlem, doğru malzemelerde uygulandığı takdirde kirpiklerinizi dökmez ve güçsüzleştirmez. Uygulama yaklaşık 45 dakika sürer ve kullanıma bağlı olarak 1-2 ay boyunca etkisini korur.

Kirpik Lifting’de kullanılan kimyasal prosedür, doğal kirpikleriniz için güvenli ve naziktir. İşlemden hemen sonra göz çevresinde bir miktar kızarıklık  pedlerin basıncından kaynaklıdır ve birkaç dakika içinde kaybolacaktır.

Uygulama sonrası kirpiklerinizi kuru ve makyajsız tutun. Yağ bazlı herhangi bir krem veya losyondan kaçının. Sadece doğal kirpiklerin köklerine uygulanan bu uygulama keratin bakımı olarak da bilinmektedir.

Dikkat edilmesi gerekenler

  • Eğer kirpiklerinize lifting uygulaması yaptırmak istiyorsanız bu işlemin kimyasal bir işlem olduğunu göz önünde bulundurmalısınız. Yani hassas bir cildiniz varsa kullanılan ürünler gözünüzde çeşitli reaksiyonlara yol açabilir. Ek olarak uygulama ortamının hijyenik olması şart.
  • Lifting uygulamasından önce göz makyajınızı kalıntı bırakmayacak şekilde temizlemelisiniz. Gözlerinizin tüm makyajdan arındırılmış ve kuru olması şart. Ek olarak kontakt lens kullanıyorsanız uygulama öncesinde lenslerinizi de çıkarmanız gerekiyor.
  • Eğer arpacık, alerji, tahriş ya da kirpik dökülmesi gibi problemler yaşıyorsanız lifting yaptırmadan önce bu problemlerin geçmesi şart. Aksi takdirde kullanılan kimyasallar bu problemleri tetikleyebilir.
  • Kirpik lifting uygulamasının kalıcılığı, kullanıma bağlı olarak değişiyor. Bu nedenle kirpikleriniz konusunda özenli davranmanız şart. Uygulama sonrasında makyaj yapmadan önce en az 12 saat beklemeniz gerektiğini unutmamalısınız
Zararlı mı? Kirpik liftingin zararları nelerdir?

Her ne kadar kimyasal bir işlem olsa da hijyenik bir ortamda uygulandığı sürece sorun teşkil etmiyor. Ancak konu göz olduğu için ekstra dikkatli olmakta fayda var. Daha önce de söylediğimiz gibi alerjik bir bünyeye sahipseniz lifting yaptırmadan önce bir kere daha düşünmelisiniz. Doğru uygulanan kirpik liftingin kirpiklerde zayıflamaya, dökülmeye ve güçsüzleşmeye yol açmadığını da söyleyelim. Tabii yine de sık sık yaptırmamanız da ve kirpiklerinizi dinlendirmenizde fayda var.


Ne kadar kalıcıdır?

Kirpik lifting uygulamasının kalıcılığı, kullanıma bağlı olarak 1-2 ay arasında değişiyor. Eğer dikkatli bir şekilde kullanırsanız işlemin kalıcılığı 3 aya kadar çıkabiliyor.


Danışanlarımızın yorumları

Lonay Güzellik ve Kişisel Bakım Olarak Tüm Danışanlarımızı Dinliyor, 5 Yıldızlı Ve Güler Yüzlü Hizmetimizle Sizlere Hizmet Veriyoruz.
0 Değerlendirme ile Ortalama 0,00 Puan

Henüz hiç değerlendirme yapılmamış

Bize Ulaşın

Hizmetlerimiz

İletişim

Bizi Takip edin

Lonay Güzellik ve Kişisel Bakım
© 2020 Fixed asmbly idea & application